سفارش تبلیغ
مجله هاست ایران
مجله هاست ایران
درباره
منوی اصلی
جستجو
مطالب پیشین
تدبیر در قرآن
آیه قرآن
لوگوی دوستان
لینک دوستان
ویرایش
پیوندهای روزانه
امکانات دیگر
ابر برچسب ها
آمار و اطلاعات

بازدید امروز : 14
بازدید دیروز : 31
کل بازدید : 116673
تعداد کل یاد داشت ها : 87
آخرین بازدید : 99/7/3    ساعت : 7:46 ص

دین، تئوری خود را می‌خواهد. اگر می خواهد بر اساس «لَا إِکْرَاهَ» جلو ببرد، شما باید بتوانید مودّت را درست بکنید وگرنه صرف وجود قانون و مدام قانون در قانون، قانون در قانون، این نشان داده عملی نخواهد بود. یعنی یک تحقیقی اتفاقاً کرده بودند که هر چقدر قوانین را بیشتر می‌کنند و روح این قوانین درست نمی‌شود، جرم بالاتر می‌رود. اگر آن فرهنگ زمینه درست نشود. شما الان ببینید مدام دوربین کار گذاشتند، الان یک شغل جدید ایجاد شده، الان در همین منطقه‌ی بازار، نمی‌دانم اطلاع دارید یا نه، یک سری موتوری هستند می‌چسبانند به پشت پلاک ماشین، تا یک فاصله‌ای شما را می‌برند، 2000 تومان می‌گیرند. کاملاً الان به عنوان یک شغل است، کاملاً یک شغل رسمی، فقط بیمه و این‌ها ندارد!

یک تحقیقی کرده بودند در انگلیس دیده بودند که هر چقدر دوربین‌ها تعدادشان بالاتر میرود، جرائم دارد می‌رود بالا. خیلی تحقیق جالبی است و الان بابت هر دو نفر یک دوربین دارند. آن چیزی که آدم را کنترل می‌کند دوربین نیست، آن «أَلَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرى‏» است. آن آدم را کنترل می‌کند. آن چیزی که مرد را بیرون از خانواده‌ی خودش کنترل می‌کند، چشم او را کنترل می‌کند، آن دوربین‌ها نیستند. آن یک خدای شاهد حاضر و ناظر است. آن کنترل می‌کند. لذا اصلاً دأب دین این نیست، نه این‌که دأب دین این نیست که قانون نگذارد، ولی به شدّت رویکرد آن رویکرد مودّت است، یعنی شما باید دوست داشته باشید این را. یعنی پیوند عاطفی برقرار کنید و گرنه با چوب بخواهد طرف را به اعمال این قوانین بیاورد، نه. این جزء دأب دین نیست.


مطلب بعدی : چند خاطره از شهید آوینی        مطلب قبلی : خدا ما را برای شادی آفریده یا غم؟
+ فریاد صادق آل محمد (ص) و پیشوای مذهب جعفری: گروهی هستند که ادعای پیروی از من دارند و سنگ محبت و ولایت ما را به سینه می زنند... درحالیکه به خدا قسم، من امامشان نیستم... خدا لعنتشان کند... هر چه می پوشم پرده دری می کنند... می گویم چنین و چنان و می گویند نه، منظورش چنان و چنین است... *من، تنها امام آن کسی هستم که مرا اطاعت کند*.+ سلام بر یاوران مهدی+ بلندگوی داعش و تکفیریهای کثیف نشوید: اخبارهای دروغ پیشروی های آنهاکه اکثرا به وسیله سیستم خبری آمریکاومتخصصان جنگ روانی آنها ونیروهای نفوذی آنها در واتس آپ ودیگرمسنجرهاپخش می شود را پخش نکنید،عکسها و فیلمهای قتل و غارت آنها که غالبا به وسیله خود آنها در محیط مجازی پخش می شود برای تضعیف روحیه مسلمانان شیعه وسنی را پخش نکنید وبه جای اینهاپیروزیهای مسلمانان و نصرت خداوند را تذکر دهید.+ *ضمن تبریک حلول ماه شعبان المعظم به تمامی دوستان عزیز* تنها ماهی که هیچگونه شهادت و عزاداری در آن وجود ندارد ماه شعبان است که ولادت امام حسین علیه السلام در آن است و تنها ماهی که هیچگونه ولادت و جشنی آن وجود ندارد ماه محرم است که شهادت امام حسین (ع) در آن است.* جان عالم به قربان اباعبدالله الحسین علیه السلام* فایل صوتی پنج دقیقه ای در باب عظمت مناجات شعبانیه از امام خمینی قدس سره ضمیمه شده است.+ ++ *پیامبر رحمت (ص)* : هر جوانی که در دانش و عبادت رشد کند تا بزرگ شود، خداوند متعال در قیامت پاداش هفتاد و دو صدیق به وی می بخشد.+ بنیان مرصوص(چند سفارش ناب از آیت الله قرهی)+ *هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله*+ *گفته بود:* در راهپیمایی 22 بهمن من را هم ببر.+ *ما بی خیال مرقد زینب(س) نمی شویم روی تمام سینه زنانت حساب کن *